HARMONOGRAM EGZAMINÓW ZAWODOWYCH

12.5.2021

Szanowni Państwo, poniżej zamieszczamy plik z informacją terminie i miejscu odbywania się egzaminów zawodowych w sesji lato 2021.

Przypominamy - egzamin zawodowy jest obowiązkowy tzn. aby ukończyć szkołę (lub być promowanym na semestr wyższy) należy przystąpić do egzaminu zawodowego (zgodnie z rozporządzeniem MEN osoba, która nie przystąpi do egzaminu nie może być promowana na semestr kolejny oraz nie może ukończyć szkoły).

Egzamin z każdej kwalifikacji składa się z etapu pisemnego komputerowego (w formie testu (40 zadań)) i etapu praktycznego (w formie wykonania konkretnego zadania przy stanowisku egzaminacyjnym (MED.03/OGR.01) lub w formie pisemnej (EKA.01/BPO.01/FRK.04) - w zależności od kwalifikacji).

Podstawą zdania egzaminu jest otrzymanie:- z etapu pisemnego - co najmniej  50% punktów możliwych do uzyskania;- z etapu praktycznego - co najmniej  75% punktów możliwych do uzyskania;

Po zdaniu egzaminu Okręgowa Komisja Egzaminacyjna wystawia świadectwo kwalifikacji oraz dyplom uprawniający do wykonywania zawodu (który jest ważny ze świadectwem ukończenia szkoły policealnej w danym zawodzie).

Od dnia 17 maja można odbierać w sekretariacie szkoły przy ul. Rycerskiej 5 Indywidualne harmonogramy egzaminów zawodowych.

W przypadku pytań prosimy o kontakt - tel 585622650 lub e-mail starogard@zak.edu.pl